DETALIZĒTA INFORMĀCIJA

par projekta „Nacionālais integrācijas centrs” granta līgums Nr.IF/2012/1.b/1

apmācību kursu „Starpkultūru komunikācija”

 Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā projekta „Nacionālais integrācijas centrs” ietvaros tiek organizēts apmācību kurss „Starpkultūru komunikācija”, lai paaugstinātu valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu darbinieku, kā nevalstisko organizāciju pārstāvju, kas strādā vai nākotnē savā darbā varētu saskarties ar trešo valstu valstspiederīgajiem, starpkultūru komunikācijas prasmes.

SIF sadarbībā ar ekspertiem ir izstrādājis apmācību programmu „Starpkultūru komunikācija”. Apmācību programmas izstrādes gaitā tika veikta jaunāko pētījumu un zinātniskās literatūras analīze, uzklausīta trešo valstu valstspiedrīgo pieredze un ieteikumi, saskaņota apmācību programmas koncepcija ar trešo valstu valsts piederīgo mērķauditoriju, notikusi valsts pārvaldes, pašvaldību un NVO pārstāvju pieredzes, vajadzību un ieteikumu apkopošana, veicot padziļinātās intervijas. Šogad ir veikta apmācību programmas pilnveidošana, ņemot vērā mērķa grupas dažādību, aktualitātes starpkultūru komunikācijā un jaunākās metodes mācību procesā.

Apmācību kurss „Starpkultūru komunikācija” veidots uz augsti kvalitatīvas un aktuālas teorētiskās un praktiskās bāzes, iekļaujot dažādus inovatīvus neformālās izglītības elementus un metodes.

Ticam, ka apmācību laikā jauniegūtās zināšanas un prasmes, bagātinās ikviena profesionālās prasmes un kompetences un noderēs gan darbā, gan ikdienas saskarsmē ar dažādu tautību cilvēkiem!

 NORISES VIETA UN LAIKS

 Apmācību apjoms: 2 x 2 pilnas dienas, katrā no pieciem Latvijas reģioniem (apmācību vietas tiks precizētas, tās notiks ārpus reģionu centriem). Dalība ir obligāta visās četrās dienās.

 Apmācības notiks:

 1) Zemgales reģionā

11.11.- 12.11. un 25.11.- 26.11.2013.

2) Kurzemes reģionā

14.11.- 15.11. un 28.11.- 29.11.2013.

3) Latgales reģionā

23.01.- 24.01. un 10.02.- 11.02.2014.

4) Vidzemes reģionā

27.01.- 28.01.un 13.02.- 14.02.2014.

5) Rīgas reģionā

30.01.- 31.01.un 17.02.- 18.02.2014.

 MĒRĶA GRUPA

 Valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un to iestāžu darbinieki, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu valstspiederīgajiem vai tuvākajā nākotnē varētu strādāt ar šo mērķa grupu. Apmācību procesā aicināti piedalīties speciālisti, kuri saistīti ar imigrantu nodarbinātības, veselības aizsardzības, drošības, interešu aizstāvības un pilsoniskās un politiskās līdzdalības jautājumu risināšanu.

APMĀCĪBU PROGRAMMAS TĒMAS & METODES

Apmācību ciklu veido divi semināri, katrs no tiem ilgs divas pilnas darba dienas (kopumā četras pilnas darba dienas, 30 akadēmiskās stundas). Apmācību noslēgumā tiks izsniegts apliecinājums par dalību.

 Mācības ir strukturētas 4 tematiskajos blokos:

 1. Bloks: „Kultūrsensitīvās profesionālās darbības izzināšana”

 Uzdevums: sniegt trešo valstu valstspiederīgā sociālo portretu, veicināt dalībnieku izpratni par imigrācijas jautājumiem, kultūrsensitīvajām profesionālajām darbībām un pieredžu harmonizāciju. Bloka ietvaros tiks sekmēta terminu, konceptu, pieeju, paradigmu un tendenču apzināšanās „starpkultūras” un „starppersonu” kontekstā. Kopīgas informatīvās platformas izveidošana;

 2. Bloks: „Starpkultūru komunikācijas un kultūrdialoga konteksts”

 Uzdevums: sekmēt dalībnieku profesionālo pieeju attīstību, ievērojot profesionālās un starppersonu komunikācijas robežas sociālajā telpā. Tiks apskatītas „starpkultūru komunikācija” un „kultūrdaudzveidība” kā palīdzošo profesiju instrumenti. Pieeju, metožu un modeļu analīze. Simulācijas uzdevumi un pieredzes pārnešana uz profesionālo darba jomu;

 3. Bloks: „Kultūrkompetences un atšķirību treniņš (Diversity Training)”

 Uzdevums: profesionālās kultūrkompetences pilnveidošana, sociālo vērtību un saskarsmes normu stiprināšana, funkciju un lomu apzināšana starpkultūru saskarsmes, t.sk., konfliktu risināšanas, situācijās un rīcības modeļi;

 4. Bloks: „Profesionālās attīstības perspektīvas”

 Uzdevums: sekmēt profesionālās attīstības iespējas, stiprināt starpnozaru un starpprofesionālo sadarbību. Tiks izzinātas problēmu risinājumu iespējas un risku prevencija, kā arī tiks izstrādātas un apzinātas alternatīvas pieejas un rīcības modeļi.

Mācību procesā tiks izmantotas šādas metodes: teorētiskas un praktiskas nodarbības, diskusijas, balstītas uz grupas dalībnieku kopīgajām vajadzībām un vērstas uz aktīvu pašu dalībnieku līdzšinējās pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu starp dažādu nozaru grupu un ģeogrāfisko reģionu pārstāvjiem. Paredzētas arī tikšanās ar mērķa grupas pārstāvjiem, dažādu video uzskates materiālu izmantošana un interaktīvas spēles.

DALĪBNIEKU ATLASE

 Projekta ietvaros apmācību kursā „Starpkultūru komunikācija" būs iespēja piedalīties kopumā 100 valsts pārvaldes, pašvaldību, to iestāžu darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem no visas Latvijas.

 Apmācību dalībnieki tiks atlasīti konkursa kārtībā, izvērtējot anketā norādīto informāciju, par pamatu ņemot šādus kritērijus:

 1) valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu darbinieki, kā arī NVO pārstāvji, kuri ir iesaistīti pakalpojumu sniegšanā trešo valstu valstspiederīgajiem un kuriem ir viszemākās priekšzināšanas starpkultūru komunikācijā;

 2) valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu, kā arī NVO pārstāvji, kuri tuvākā gada laikā potenciāli varētu iesaistīties pakalpojumu sniegšanā trešo valstu valstspiederīgajiem un kuriem ir viszemākās priekšzināšanas starpkultūru komunikācijā;

 3) valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu, kā arī NVO pārstāvji, kuri ir iesaistīti vai potenciāli varētu tikt iesaistīti pakalpojumu sniegšanā trešo valstu valstspiederīgajiem un kuriem ir priekšzināšanas starpkultūru komunikācijā.

Priekšroka tiks dota tiem valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu, kā arī NVO pārstāvjiem, kuri ir iesaistīti pakalpojumu sniegšanā trešo valstu valstspiederīgajiem konkrētajā Latvijas reģionā un kuriem ir vismazākā pieredze starpkultūru komunikācijā, nodrošinot pēc iespējas plašu dalībnieku pārstāvēto iestāžu un organizāciju loku.

 IZMAKSAS, PIETEIKŠANĀS UN KONTAKTINFORMĀCIJA

 Izmaksas dalībai apmācībās tiks segtas no organizatoru puses. Dalībnieku nakšņošana būs divvietīgās istabiņās.

Pieteikšanās termiņš apmācībām nosūtot reģistrācijas anketu elektroniski uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. :

 · Uz apmācībām Zemgales reģionā līdz 2013. gada 18. oktobrim,

 · Uz apmācībām Kurzemes reģionā līdz 2013.gada 18.oktobrim,

· Uz apmācībām Latgales reģionā līdz 2013.gada 20.decembrim,

 · Uz apmācībām Vidzemes reģionā līdz 2013.gada 20.decembrim,

 · Uz apmācībām Rīgas reģionā līdz 2013.gada 20.decembrim.

 Dalības apstiprinājums/noraidījums tiks elektroniski nosūtīts ne vēlāk kā vienu nedēļu pirms apmācību sākuma.

 Kontaktpersona: Sandija Auermane, projekta „Nacionālais integrācijas centrs” mācību aktivitāšu konsultante, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālr. + 371 26459445.

 

Uz tikšanos apmācībās!

 Projekts Nr.IF/2012/1.b/1 tiek finansēts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%)

 

Pievienot komentāru

0 / 3000 Simbolu skaita ierobežojums
Tekstam vajadzētu būt no 10-3000 simboliem
noteikumi.

Komentāri

  • Nav komentāru
„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Oktobris 2019
P O T C P S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem