Nacionālais integrācijas centrs uzsāks latviešu valodas apmācības

 

Beidzamos gados vērojamas tendences, kas norāda uz jauniem izaicinājumiem integrācijas jomā Latvijā. Tā, piemēram, saistībā ar imigrāciju un brīvu darbaspēka kustību, kuras dēļ Latvijā palielinās cilvēku skaits, kas pārstāv citu kultūru, rasi, reliģiju, aktuāli kļūst iecietības un atšķirīgā pieņemšanas jautājumi. Nepietiekamas latviešu valodas prasmes ir viens no iemesliem, kas rada risku trešo valstu pilsoņu integrācijai sabiedrībā. Sabiedrības integrācijas fonds uzskata, ka jāturpina īstenot programmas, kurās sabiedrības grupas var gūt atbalstu savām iniciatīvām, kas vērstas uz kopīgu vērtību nostiprināšanu, saliedētību, valsts valodas zināšanu paaugstināšanu un iecietības veicināšanu.

Īstenojot projektu „Nacionālais integrācijas centrs” (NIC), tiek uzsāktas latviešu valodas apmācības trešo valstu pilsoņiem, kas risināsies visā Latvijā.

Projekta ietvaros paredzēts sniegt iespēju trešo valstu pilsoņiem apgūt latviešu valodu, iekļaujot apmācībās kultūras tradīciju un vēsturiskos aspektus, tādējādi nodrošinot pilnvērtīgāku viņu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Projekta ietvaros šāda iespēja mācīties bez maksas ir paredzēta līdz 300 personām. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, jo cilvēkiem tiek piedāvāta iespēja latviešu valodu apgūt atbilstoši savam prasmju līmenim. Vairāk informācijas mājas lapā – integration.lv vai, zvanot uz bezmaksas tālruni 80004006.

Līdzīgi kā citās Eiropas Savienības valstīs, arī Latvijā iebraucēji koncentrējas lielajās pilsētās. Tas lielākoties ir saistīts ar darba iespējām un pakalpojumu pieejamību, kā arī tādēļ, ka lielajās pilsētās visbiežāk var iztikt tikai ar krievu valodas zināšanām. NIC organizētajos diskusiju vakaros var secināt, ka iebraucēji par nozīmīgu nosacījumu uzskata latviešu valodas zināšanas, bet tā kā ikdienā viņi nesaskaras ar grūtībām komunicēt krievu valodā (iebraucēji no bijušajām Padomju Savienības valstīm), tad nereti viņiem ilgāku laiku uzturoties Latvijā, trūkst vajadzības labi apgūt latviešu valodu, tādēļ īpaši svarīgi ir šos cilvēkus motivēt apgūt latviešu valodu jau brīdī, kad viņi ierodas Latvijā vai uzturas šeit nesen.

Valodas zināšanas rada lielāku drošību katras personas sadzīvē, kā arī veicina vecāku izvēli pēcāk bērnus sūtīt skolās ar latviešu valodas mācību valodu. Ir svarīgi trešo valstu pilsoņiem sniegt atbalstu, palīdzot viņiem izvēlēties piemērotāko no latviešu valodas apguves formām, uzlabot viņu latviešu valodas zināšanu līmeni, kā arī piedāvājot latviešu valodas, tradīciju un vēstures apguvi.

 

Iveta Bērziņa-Bebriša,

Projekta „Nacionālais integrācijas centrs”

sabiedrisko attiecību eksperte,

26016799, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Informācija ir sagatavota Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda 2012. gada programmas Granta līguma Nr.IF/2012/1.b/1 ietvaros par projekta „Nacionālais integrācijas centrs" īstenošanu. Finansējums piešķirts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%) Par publikācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds. Eiropas Komisijas tīmekļa vietne attiecībā uz Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fondu:
http://ec.europa.eu/home-affairs/funding/integration/funding_integration_en.htm

Pievienot komentāru

0 / 3000 Simbolu skaita ierobežojums
Tekstam vajadzētu būt no 10-3000 simboliem
noteikumi.

Komentāri

  • Nav komentāru
„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Oktobris 2019
P O T C P S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem