Sabiedrības integrācijas fonda pārstāvji informē, ka šā gada 5. jūnijā atklāta unikāla e-platforma www.ngolatvia.lv, kura turpmāk nodrošinās sabiedrību ar izsmeļošu datubāzi latviešu, krievu un angļu valodā par Latvijas nevalstiskajām organizācijām (NVO), kā arī kalpos kā informatīvs resurss trešo valstu valstspiederīgajiem. Atklāšanas pasākumā piedalījās valsts un NVO pārstāvji, kā arī trešo valstu valstspiederīgie, kuri piedalījās arī e-platformas koncepcijas izstrādē. Tās izveide tapusi Eiropas trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda finansētā projekta „Kopā. Vienoti. Aktīvi.” ietvaros.

Latvijas NVO datubāze ikvienam sabiedrības loceklim ļaus iegūt informāciju par NVO sektora aktualitātēm, īstenotajiem projektiem, iespējām iesaistīties organizāciju darbībā kā brīvprātīgajam un piedalīties diskusijās Forumā. Savukārt, nevalstiskajām organizācijām tiek piedāvāts piedalīties resursa satura veidošanā – reģistrējoties un publicējot informāciju jeb „pasi” par savu organizāciju, kā arī ievietot jaunumus.

„SIF uzdevums ir palīdzēt Latvijas NVO darbībai, ne tikai piešķirot finansējumu dažādu programmu ietvaros, bet arī veicinot NVO sektora atpazīstamību Latvijas sabiedrībā. Tāpēc esam izstrādājuši praktisku rīku, ar kura palīdzību organizācijām turpmāk būs iespēja pašām pastāstīt par saviem sasniegumiem, piesaistīt jaunus biedrus un brīvprātīgos, palīdzēt trešo valstu valstspiederīgajiem aktīvi un pilnvērtīgi iesaistīties sabiedrības dzīvē, tādējādi veicinot tolerantas un demokrātiskas sabiedrības vērtību nostiprināšanos mūsu valstī. Līdz šim Latvijā nebija pieejams vienots resurss, kurā ikviens interesents varētu vienkopus atrast informāciju par NVO pēc darbības jomas, mērķa grupas, darbības vietas u. c. parametriem, kas būtu nepieciešama, lai mudinātu iedzīvotājus iesaistīties to darbībā. Šā gada pirmajā pusē Latvijā ir reģistrētas vairāk kā 17 000 nevalstiskās organizācijas, tomēr mūsu veiktie pētījumi un sabiedrības aptaujas liecina, ka tikai mazliet vairāk nekā 10% no visas valsts iedzīvotājiem līdzdarbojas tajās. Šis skaitlis ir ārkārtīgi zems salīdzinājumā ar citu Eiropas valstu rādītājiem. Piemēram, Skandināvijā sabiedrības līdzdalība NVO pārsniedz 50%, un informācija liecina, ka katrs zviedrs vai norvēģis darbojas vismaz divās NVO,” atzīmē Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja.

Trešo valstu valstspiederīgajiem šajā e-platformā tiks dota iespēja iegūt praktisku un noderīgu informāciju par Latvijas nevalstiskajām organizācijām, kas sniedz atbalsta pakalpojumus šai mērķa grupai, uzzināt aktualitātes un praktisku informāciju, kas saistīta ar integrācijas  jautājumiem.

Zešans Ghumann, trešo valstu valstspiederīgais un Latvijas Universitātes students: "Dzīvojot kādā citā valstī ir ļoti svarīgi saprast, ka tu neesi viens, ka tev ir kur vērsties pēc palīdzības vai padoma. Nereti nevalstiskās organizācijas ir tās, kuras var sniegt palīdzīgu roku un palīdzēt atrisināt vienu vai otru neskaidrību. Domāju, ka e-platforma  būs nozīmīgs  resurss manai un citu iebraucēju pilnvērtīgai dzīvei Latvijā."

Saskaņā ar PMLP sniegtajiem datiem uz 2013. gada 1. janvāri Latvijā reģistrēti 15 957 trešo valstu pilsoņi ar termiņuzturēšanās atļaujām un 44 328 trešo valstu pilsoņi jeb trešo valstu valstspiederīgie ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām.

Liesma Ose, eksperte trešo valstu valstspiederīgo integrācijas jautājumos: „Cilvēks, nokļuvis svešumā, sajūtas labi un jūtas kā mājās, runājot savā dzimtajā valodā un sarunājoties ar cilvēkiem, kas prot viņu uzklausīt un atbildēt.  Pati to piedzīvoju, kādu laiku strādājot ASV un tiekoties ar latviešu trimdas organizāciju pārstāvjiem. Sapratne un latviešu valoda man bija kā svētki, kā medus uz rupjmaizes rikas! Tāpēc ļoti novērtēju SIF iniciatīvu un atbalstu trešo valstu valstspiederīgajiem Latvijā. Viņiem, atverot tīmeklī SIF izstrādāto platformu un sekojot tai ne vien virtuāli, bet arī aizejot, piemēram, uz mazākumtautību vai etnisko grupu apvienību, būs nodrošināta māju sajūta  Latvijā.“

Sabiedrības integrācijas fonds e-platformas realizāciju veic projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Projekts tiek īstenots no 2013. gada 9. janvāra līdz 30. jūnijam.

Jūnijs 05, 2013
by NGO Latvia
(0) Votes

Pievienot komentāru

0 / 3000 Simbolu skaita ierobežojums
Tekstam vajadzētu būt no 10-3000 simboliem
noteikumi.

Komentāri

  • Nav komentāru
„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Novembris 2019
P O T C P S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem