Rīgas Latviešu biedrība aicina rīdziniekus piedalīties projekta „Integrācijas ABC” ietvaros organizētajos informatīvajos pasākumos divu dienu garumā 7. un 8. jūnijā. 

Projekts „Integrācijas ABC” tiek realizēts Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmā, ar mērķi izstrādāt trešo valstu valstspiederīgajiem paredzētas kvalitatīvas adaptāciju programmas latviešu valodas prasmju, integrācijas un starpkultūru dialoga un komunikāciju prasmju attīstībai, izveidojot atbalsta mehānismus, kas vērsti uz informācijas un pakalpojumu pieejamības uzlabošanu mazaizsargātām trešo valstu valstspiederīgo grupām – sievietēm, gados veciem cilvēkiem, personām ar zemu izglītības līmeni. Noorganizēt interaktīvus, izglītojošus un iniciatīvu veicinošus pasākumus trešo valstu valstspiederīgo bērniem un viņu ģimenēm, kā arī nevalstisko organizāciju, pašvaldību, izglītības iestāžu iesaistei integrācijas procesu uzlabošanā, veicot efektīvu sabiedrības saliedēšanu. 

7.jūnijā,  no plkst. 13.00 līdz 16.00 Maskavas ielā 336, „Zilais krusts” telpās ik   vienam būs pieejamas informatīvas konsultācijas par juridiskiem un sociāliem jautājumiem. Savukārt Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē, norisināsies Apaļā galda diskusija „Integrācija: Latvija un ES Stratēģija 2020”. Reģistrācija diskusijai sāksies plkst. 12.30, šajā laikā apmeklētājiem pie kafijas vai tējas tasītes būs iespēja iepazīties ar citiem dalībniekiem. Plkst. 13.00 būs pasākuma atklāšana un situācijas raksturojums Latvijas Bērnu foruma pārstāves Inetes Lelītes vadībā. Ievadvārdus teiks LR Kultūras ministrijas pārstāvis. Apaļā galda diskusijas ietvaros Rīgas Latviešu biedrības pārstāve Lauma Celma sniegs prezentāciju par Latvijas Platformas starpkultūru dialoga veidošanu. Savukārt Latvijas baltkrievu savienības priekšsēdētāja Valentīna Piskunova dalīsies baltkrievu organizāciju pieredzē. Valsts kancelejas un Finanšu ministrijas pārstāvji stāstīs par programmas „Latvija 2030 un ES 2020” piedāvātajiem instrumentiem sabiedrības attīstībai. Sabiedrības integrācijas fonda direktore Aija Bauere iepazīstinās pieejamajiem instrumentiem nevalstisko organizācijām darbībām sabiedrības integrācijas jomā. 

Plkst. 14.00 diskusija turpināsies „Open space” metodes ietvaros, kurā ik vienam būs iespēja dalīties savā pieredzē un sniegt ieteikumus dažādu problēmu risināšanā. Darba grupām tiks dota iespēja izvēlēties atbilstošāko diskusiju tēmu un vadītāju.                                                                                                           

Tiks piedāvātas šādas tēmas:

„NVO loma sabiedrības integrācijā” 

„Instrumenti NVO kapacitātes stiprināšanai” 

„Sadarbība: valsts – NVO” 

„Darbības koordinācija: NVO tīkli un platformas”

„Latvija un Eiropas Savienības politika” 

Plkst. 15.15 notiks darba grupu prezentācijas un priekšlikumi, pēc tam sekos Radošās apvienības jauniešiem „Trepes” veidots skečs „Es arī tagad dzīvoju Latvijā”,. Noslēgumā skanēs LR Saeimas Sabiedrības saliedētības un Eiropas lietu komisijas pārstāvju uzrunas.

Sestdien, 8.jūnijā Vērmanes dārzā no plkst. 13.00 līdz 16.00 informatīvajā stendā būs pieejamas juristu un sociālo darbinieku konsultācijas, kā arī Radošās apvienības jauniešiem „Trepes” veidots skečs „Es arī tagad dzīvoju Latvijā”. Plkst. 14.00 organizāciju apvienības „IMKA Latvija” priekšsēdētājas Guntas Kelles vadībā norisināsies meistarklase „Motivācija, komunikācija un integrācija”, vēlāk plkst. 15.30 Latvijas Bērnu foruma priekšsēdētājaa Inete Ielīte vadīs meistarklasi  meistarklase „Latvija un es”.

Dalība aktivitātēs ir bezmaksas, gaidām visus interesentus!

Plašāka informācija:

Projekta „ Integrācijas ABC” vadītāja Lauma Celma 

Mob. tālr. 27043170

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Informāciju sagatavoja:

Rīgas Latviešu biedrības 

reklāmas un informācijas koordinatore

Zinta Gugane

Mob. tālr. 29528022

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  

Pievienot komentāru

0 / 3000 Simbolu skaita ierobežojums
Tekstam vajadzētu būt no 10-3000 simboliem
noteikumi.

Komentāri

  • Nav komentāru
„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Oktobris 2019
P O T C P S S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem