Vārds, uzvārds: Zeshan Ghumman

 Izcelsmes valsts: Pakistāna, Sialkot (pilsēta Pakistānas austrumos pie Indijas robežas) 

 Šobrīd: pēdējo gadu studē Latvijas universitātē (Ģimenes ārstu rezidentūra) 

 Hobiji: krikets

 Latvijā dzīvo:  no 2009. gada novembra

Kādas bija Jūsu pirmās sajūtas ierodoties Latvijā? 

Ļoti spilgti atceros braucienu no Rīgas lidostas ar 22. maršruta autobusu, man patika. Jums ir ļoti jauks vecpilsētas centrs. Bet kad ierados savā pagaidu dzīves vietā, studentu hostelī „Prima”,  Rēzeknes ielā (Maskavas forštate), bija milzīgs kontrasts. Hostelī dzīvoja ļoti jauki cilvēki, bet izejot no hosteļa sajūtas bija neomulīgas.

Trīs lietas no dzimtenes, kas visvairāk pietrūkst dzīvojot Latvijā? 

Esmu no ļoti jaukas pilsētas Pakistānā – Sialkot, kas ir slavena ar ķirurģisko instrumentu ražošanu un sporta rūpniecības nozari.

Nosaukums: Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienība „Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne”

 

 

 

 

 

Misija: Mēs esam tik dažādi, bet mūs vieno kopīgs mērķis!

Darbības joma: Sociālā palīdzība, izglītība, kvalitatīva brīvā laika pavadīšana bērniem un jauniešiem.

Mājas lapa:  http://www.redcross.lv un www.lskj.lv 

Twitter konts: Twitter.com/lskj 

Darbojas kopš:  1922. gada 

Nosaukums: Biedrība „ Risinājumu darbnīca”

Mērķi: Aicināt kopā lēmumu pieņēmējus un tos, uz kuriem šie lēmumi – projekti, likumdošana, politika, pakalpojumi - attiecas. Rosināt un atbalstīt sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā vietējā, valsts un ES līmenī.

Darbības joma: Sabiedrības iesaiste, politikas analīze; dialogs starp varu un cilvēkiem.

Mājas lapa: www.workshopofsolutions.com 

Darbojas kopš: 2009. gada

Sniegtie pakalpojumi trešo valstu valstspiederīgajiem: Integrācijas politikas analīze, Izglītība un informācija par dzīves vidi Latvijā studentiem, trešo valstu valstspiederīgajiem; izglītība un metodiskie materiāli studentu asociācijām darbam ar trešo valstu valstspiederīgajiem; diskusiju organizēšana; problēmjautājumu analīze un komunicēšana valsts institūcijām.

Nosaukums: Biedrība "Patvērums „Drošā māja”"

 

 

Misija: Latvija – drošā māja dažādiem cilvēkiem!

Darbības joma: Biedrība sniedz atbalsta pakalpojumus cilvēku tirdzniecībā cietušajām personām, legālajiem imigrantiem, tai skaitā patvēruma meklētājiem, bēgļiem un personām, kurām piešķirts alternatīvais statuss, nodrošinot indivīda tiesības saņemt atbilstošu palīdzību un aizstāvību; veicinot cilvēku tirdzniecībā cietušu personu rehabilitāciju un reintegrāciju sabiedrībā; nodrošinot atbalsta pakalpojumus legālajiem imigrantiem, veidojot interaktīvas apmācības formas un attīstot sadarbību ar valsts un pašvaldību institūcijām, sabiedriskajām un kristīgajām organizācijām Latvijā un pasaulē. 

 Vārds, uzvārds: Džons Kalniņš (John Kalniņš) 

 Izcelsmes valsts: ASV, Minesota, Rietumu krasts

 Profesija: Jahtu restaurators

 Hobiji: pūķošana, sērfošana, riteņbraukšana

 Šobrīd: „Dakterē” jahtas un pūķo Latvijā

 

Humora izjūta palīdz

Džons un Linda Kalniņi ar divām mazām meitiņām Latvijā ieradās 2012. gada Ziemassvētku spelgoņā, kad bija brangs  - 20 grādu sals. Amerikāņa sieva Linda ir latviete, kas 10 gadus    dzīvojusi ASV. Šobrīd viņi dzīvo Rīgā, jūras tuvumā. „Es gribu bērnus audzināt Latvijā, jo šeit  ir labāk to darīt nekā Amerikā,” domā Linda. Sis apstāklis ir  bijis arī viens no pamudinājumiem  ģimenei pārcelties uz dzīvi Latvijā. Pagaidām viņi domā, ka ir uz palikšanu šeit.

Tomēr viņi arvien biežāk pieķer sevi pie domas, ka, lai izdzīvotu Latvijā, ir jābūt ļoti stipriem, ar humoru apveltītiem cilvēkiem.

Vārds, uzvārds:Yulia Ghumman

Izcelsmes valsts: Ukraina

Hobiji: skriešana, fotografēšana, ceļošana, Eiropas projekti, ekoloģisks, zaļš un veselīgs dzīvesveids

Šobrīd: studē Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātē – Uzņēmējdarbību un vadību

"Klusais" telefons un mammas vareņiki

„Tas bija grūtākais manas dzīves posms... Izdzīvošanas laiks... Pirmo reizi citā valstī, viss svešs, atšķirīga valoda,” atzīst ukrainiete Jūlija, kas salīdzinoši neilgi dzīvo Latvijā. Pirms ierašanās  viņai nebija nekādu ilūziju vai stereotipu par Latviju un dzīvi šeit. Savus uzskatus Jūlija veido pati. Vienīgais, par ko viņa zināja pirms ierašanās, ir Jūrmalā notiekošais starptautiskais konkurss „Jaunais vilnis” un koncerti Dzintaru koncertzālē, kurus viņa ukraiņu televīzijas kanālos ar prieku skatījās, vēl būdama maza meitene.

„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Novembris 2019
P O T C P S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem