Vārds, uzvārds: Džons Kalniņš (John Kalniņš) 

 Izcelsmes valsts: ASV, Minesota, Rietumu krasts

 Profesija: Jahtu restaurators

 Hobiji: pūķošana, sērfošana, riteņbraukšana

 Šobrīd: „Dakterē” jahtas un pūķo Latvijā

 

Humora izjūta palīdz

Džons un Linda Kalniņi ar divām mazām meitiņām Latvijā ieradās 2012. gada Ziemassvētku spelgoņā, kad bija brangs  - 20 grādu sals. Amerikāņa sieva Linda ir latviete, kas 10 gadus    dzīvojusi ASV. Šobrīd viņi dzīvo Rīgā, jūras tuvumā. „Es gribu bērnus audzināt Latvijā, jo šeit  ir labāk to darīt nekā Amerikā,” domā Linda. Sis apstāklis ir  bijis arī viens no pamudinājumiem  ģimenei pārcelties uz dzīvi Latvijā. Pagaidām viņi domā, ka ir uz palikšanu šeit.

Tomēr viņi arvien biežāk pieķer sevi pie domas, ka, lai izdzīvotu Latvijā, ir jābūt ļoti stipriem, ar humoru apveltītiem cilvēkiem.

Sadzīve, īpaši ar diviem maziem bērniem, no Amerikas atšķiras krasi. Un šobrīd... ne tajā labākajā nozīmē. Līdz šim ģimene Latvijā ir pavadījusi bezrūpīgas, siltas Latvijas vasaras brīvdienas, kas nenoliedzami atšķiras no ikdienas realitātes Latvijā. 

Jahtu restaurēšana un darbs Latvijā

Džons ir jahtu restaurators un viņam savā profesijā jau pirms pārcelšanās bija garantēts konkrēts darbs Latvijā un arī adekvāta darba samaksa. Tomēr, runājot par pēdējo,  alga tomēr izrādījās tikai solījums.. Linda atzīst: „Šobrīd mūsu mazā meitiņa ir „galvenā pelnītāja” ģimenē, jo bērna pabalsts mēnesī mazajai meitai  ir lielāks nekā vīra astoņu  stundu ilgais darbs”. Saprotot, ka darba alga nav ne tuvu solītajai, kur nu vēl salīdzinot ar algu, kāda bija Amerikā,  Džons šobrīd meklē perspektīvāku darbu un brīvo laiku pavadu kā ierasts – pūķojot ( arī ziemā!)  kopā ar savu ģimeni.  

Svētku svinēšana un kultūratšķirības

”Šobrīd visvairāk man pietrūkst meksikāņu ēdiens, Čikāgā gatavotā pica un burrito. Esmu pieņēmis par saviem arī latviešu  nacionālos svētkus, piemēram, Līgo. Noteikti svinēsim arī Helovīnu, kas  ir manas vecākās meitas mīļākie svētki”. 

Runājot par kultūratšķirībām, Džons teic: „Latvijā man pietrūkst cilvēku smalkjūtība, smaids un pozitīvisms. Ja pat nejauši esi kādam uzkāpis uz kājas vai nejauši pagrūdis - cilvēki Amerikā smaida vai saka „atvainojiet” pat, ja tas nav patiesi. Par vienu lietu gan šeit esmu šokēts - no rīta, pirms pulksten deviņiem,  uz ielas ir redzami piedzērušies cilvēki, -  nekas tāds nav iedomājams Amerikā”.  

Trīs mīti jeb stereotipi, ko bijāt dzirdējis par Latviju, Latvijas cilvēkiem pirms uzsākāt dzīvot Latvijā? Vai kādam no tiem ir vērts ticēt?   

„Latvieši mīl dabu, ir dabas bērni, to gan esmu pamanījis! Un vēl latviešiem ļoti patīk dejot. Mana vecākā meita, kurai ir četri gadi, pagājušo gadu ASV, Viskonsīnā piedalījās latviešu Dziesmu un Deju svētkos!  Tiesa, paiet laiks līdz latvieši kļūst atvērti. Taču, līdz ko tu viņus iepazīsti, viņi ir ļoti draudzīgi cilvēki! Esmu šeit sastapis visjaukākos cilvēkus savā dzīvē. Kad es satiku savu sievu, es meklēju internetā informāciju par Latviju un uzzināju, ka Latvijas mežos ir daudz lāču. Taču līdz šim Latvijā vēl  nevienu neesmu sastapis! ☺

Bet daži stereotipi tomēr ir… Es pārstāju cilvēkiem stāstīt, ka esmu no Čikāgas, jo biju noguris no kārtējās norādes par mafijas bosu Al Kaponi. Tāpat pārstāju teikt,  ka esmu no Kalifornijas, jo tad atkal ir jautājumi par meksikāņu mafiju. Ir grūti cilvēkiem stāstīt, no kurienes tu esi, jo ikviens ASV štats ir tik ļoti atšķirīgs. Es nevēlos, lai es tiktu ievietots kaut kādā „ kastītē”,  jo esmu dzīvojis dažādās ASV vietās.”  

Jūsu  ieteikumi citiem valstu pilsoņiem pirms ierašanās vai uzreiz pēc ierašanās?  

„Pagaršojiet „ Laima”  šokolādi, Melno balzāmu un esiet pacietīgi. Labas lietas notiek gaidot!”  

Vai esat domājis par latviešu valodas apguvi?  

„Jā, es mēģinu. Iepriekš domāju, ka es iemācīšos valodu kopīgi ar meitu, taču viņa vēl joprojām man tulko. Visgrūtākais man ir vārdu galotnes. Es neesmu apmeklējis valodu kursus, jo plānoju apgūt valodu ar savas ģimenes un draugu palīdzību”. 

 

Džona pašrocīgi filmētais video pēc pārcelšanās uz Latviju  "Kā John kļuva par latviešu pūķotāju" ( 2012.g. ziema)
http://www.youtube.com/watch?v=NSznJg2Q3a8

Video kā Džons pūķo Latvijas "ziemā" (Lieldienās)
http://www.youtube.com/watch?v=m-tZMhxdKcM

 

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Finansējums piešķirts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%). Par publikācijas saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds.

Jūnijs 25, 2013
by NGO Latvia
(2) Votes

Pievienot komentāru

0 / 3000 Simbolu skaita ierobežojums
Tekstam vajadzētu būt no 10-3000 simboliem
noteikumi.

Komentāri

  • Nav komentāru
„Sabiedrības integrācijas fonds e-platformu www.ngolatvia.lv izveidojis projekta „KOPĀ. VIENOTI. AKTĪVI." (līgums Nr. IF/2011/1.a./16) ietvaros ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75 %) un Latvijas valsts budžeta (25 %) finansējumu. Par publikāciju saturu atbild Sabiedrības integrācijas fonds, kā arī katrs lietotājs par savu ievietoto informāciju.”

Mājas lapu izstrādāja RATE Business Solutions
Decembris 2019
P O T C P S S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Pēdējie jaunumi
Pierakstīties jaunumiem